w Stargardzie
w 2019 i 2020 roku

1. Działania społeczne promujące wolontariat oraz motywujące do aktywności na rzecz społeczności lokalnej.
  2. Działania promujące postawy patriotyczno- kulturowe.
  3. Przedsięwzięcia promujące kształcenie zawodowe w środowisku szkolnym i lokalnym
  4. Przedsięwzięcia poszerzające wiedzę oraz rozwijające umiejętności uczniów Zespołu Szkół nr 2
  5. Działania sportowe promujące aktywność fizyczną wśród stargardzkiej młodzieży.

Złoto dla Zespołu Szkół nr 2

Dnia 15 maja 2019r. uczennice Zespołu Szkół nr 2 wzięły udział w zawodach sportowych, organizowanych na stadionie LLKS. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, które towarzyszyły podczas biegów, oba zespoły zdobyły złoto i stanęły na najwyższym miejscu na podium.

Koszykarki na podium Licealiady

Koszykówka to gra zespołowa w jakiej odbywają się rozgrywki międzyszkolne o mistrzostwo powiatu stargardzkiego w ramach Licealiady. W rywalizacji siedmiu szkół dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 zajęły trzecie miejsce. Najskuteczniejszą zawodniczką „Ekonomika” w całych rozgrywkach została Urszula Kierczyńska.

II miejsce w rozgrywkach w piłkę siatkową

Dnia 23 lutego 2019 r. na Hali Miejskiej w Stargardzie odbyły się finały w piłce siatkowej dziewcząt. Dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 zajęły drugie miejsce w powiecie.

Finał Sztafetowych Biegów Przełajowych na podium

W przeprowadzonych 23 października 2019 r. finałach Sztafetowych Biegów Przełajowych rewelacyjnie wystartowała reprezentacja chłopców z Ekonomika. Świeżo upieczona, drużyna mistrzów powiatu, zdobywając brązowe medale, po dwóch latach przerwy, powróciła na podium tej imprezy.

Sztafety przełajowe na podium Licealiady

Męska i żeńska drużyna Zespołu Szkół nr 2 udanie zaprezentowała się w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Uczniowie ponownie wywalczyli miano najlepszej drużyny tych zawodów, natomiast dziewczęta ukończyły wyścig na trzecim stopniu podium.